10+1 rad pro sklerotiky (druhý díl)

Přidáno: 13.09.2007

10+1 dobrých rad pro sklerotiky (Druhý díl)

Sliz na praní
1 mýdlo s Jelenem (nebo Kamzík) nastrouhat – rozpustit v 1/2 l vařící vody,přidat 1/4 kg sody bicarbony(krystalické) toto vše nalít do 10 litrového kyblíka a dolít vodou. Řádně promíchat. Na druhý den se udělá v kyblíku krásný sliz, který dávkujeme do pračky stejně, jako běžný prací prášek, možná trochu méně. Můj zlepšovák je, že vždy asi uprostřed praní pračku zastavím na 2 hod. a pak opět pustím. Tak soda i mýdlo mohou krásně\“pracovat\“. Můžete zkusit dávku z poloviny. Funguje to. Asi se vracíme do dob našich prababiček.
Připálené mléko
Pokud připálíte mléko v hliníkovém hrnci, stačí v něm povařit cibuli, Připálené mléko vystoupí na hladinu v podobě pěny.
Smažení
Zápachu po smažení jídel se zbavíte, když na dno rozpálené nádoby nasypete trochu mleté zrnkové kávy.
Pachy v lednici
Pachy v lednici mimo jiné odstraní i prášek do pečiva nasypaný na malý talířek, který umístěme do spodní části lednice. Měnit každých 14 dní.
Fígl na petrželku
Petrželovou nať před krájením chvíli podržte nad tekoucí horkou vodou nebo ji do horké vody ponořte. Lze ji pak lépe nasekat a je chuťově jemnější.
Solnička a pepřenka
Solnička a pepřenka se vám nebudou ucpávat, když do solničky vložíte několik zrnek rýže a do pepře zrnko hrachu.
Žampiony
Vydrží čerstvé několik dnů, když je očistíte, opláchněte ve studené vodě, obalíte v hladké mouce a pokapete citronovou šťávou. PaK je vložte do nádoby s dírkami a víčkem a uložte do spodní části ledničky nebo do spíže.
Místo váhy postačí lžíce
Pokud nemáte po ruce váhu, stačí vám kávová či polévková lžíce, kterými můžete odměřit potřebné množství surovin.
KL = kávová lžička – PL = polévková lžice)

  mléko KL = 5 ml PL = 20 ml
  olej KL = 8 ml PL = 25 ml
  kečup KL = 8 ml PL = 20 ml
  máslo KL = 8 g PL = 25 g
  mouka KL = 6 g PL = 22 g
  cukr KL = 5 g PL = 20 g
  sůl KL = 5 g PL = 20 g
  ocet KL = 5 g PL = 15 ml

Vášnivá marmeláda
Ostružinová marmeláda obsahuje vysoké množství velice silných antioxydantů, které mají blahodárný vliv na mužskou erekci. Pravé divy prý již dokáže chleba namazaný máslem a touto tmavou marmeládou.
Hladký povrch dortu
Pečete-li dort, obkreslete si nejprve dno formy na pečicí papír. Kolo vystřihněte a vložte ho dovnitř. Zbývá vám už jen vymastit pouze boky formy. Výsledkem bude neporušený povrch dortu po upečení.
(+1) Odpeckování ovoce
Ovoce s jádřincem před vypeckováním vložte na chvíli do mrazničky, pecky se pak lépe oddělují od dužiny.